Teslimat Bilgisi

TESLİMAT BİLGİSİ (Bazı Telefonlarda içerik görüntülenmeye bilir,lütfen pc'den giriş sağlayın)

Yalinayaklar.com'dan veya sosyal media sayfalarımızdan sipariş veren müşterilerimizin kargosu, stok durumumuza göre en ivedi şekilde kargolanır, en geç 6-7 iş günü içersinde teslimat sağlanır. Anlaşmamız 7 iş günü olsada teslimat süreleri kargolandıktan bir kaç gün sonra gerçekleştirilmektedir. Köy dağıtımlarının süresi 8 güne kadar uzamaktadır.

KARGO TAKİP NUMARAMI NEREDEN ALABİLİRİM ?

 Sitemizden veya müşteri temsilcilerimizden sipariş veren müşterilerimiz, kargo takip numaralarını müşteri temsilcilerimizden veya mail atarak alabilirler.
İLETİŞİM: 0535 513 08 80
Mail : info@yalinayaklar.com

YURT DIŞI GÖNDERİ SÜRESİ KAÇ GÜNDÜR ?

 Yurt dışı gönderi sürelerimiz 15-30 iş günü arası değerlendirilmektedir. Korgolama işlemi gerçekleştikten sonra gönderi numarası müşterilere iletilir. Ürün gümrükte takılmadığı sürece verilen zaman diliminde teslimat gerçekleşir.

YALIN AYAKLAR HANGİ KARGO FİRMASI İLE ANLAŞMALI ?

 Firma yurt içi taşımacılıkta 4 farklı kargo firması ile anlaşmalıdır. Genel dağıtım MNG KARGO ile gerçekleşmektedir. MNG kargonun yoğun olduğu İstanbul bölgelerinde BZY özel dağıtım hizmetleri görev almaktadır. Köy içi dağıtımları sadece PTT ile gerçekleşmektedir. Müşteri ürününü kart ile ödeme yapmak isterse, gönderinin kargo çıkışı ARAS kargo ile gerçekleşir.

KARGO GELDİĞİNDE ÜRÜNÜMÜ KONTROL EDİP DENEYEBİLİRMİYİM ?

 Son zamanlarda internet alışverişinde bir çok insanın güven problemini yaşadığını malesef bilmekteyiz. Firmalar olarak bizde ürünün kontrol edilmesini istesekte, kargo firmaları bu isteği red etmektedir. Ürün beğenilmez veya hatalı ise, satış sözleşmesinde maddelerde belirtildiği gibi değişim ve iade işlemi gerçekleştirilir. Anlaşmalar ödeme alındıktan sonra paket teslimi olarak yapılmaktadır.

EVDE OLMAZSAM ÜRÜNÜ NASIL TESLİM ALABİLİRİM ?

 Sipariş veren müşterilerimizi kargo departmanlarımız kargosu gelmeden önce aramaktadır. Sizlere ulaşılamaz ise kapınıza not kağıdı bırakılacaktır. Kargo veya kurye sizi evde bulamaz veya yanlış adrese gider ise sizi arıyacaktır, ulaşamadığı taktirde not bırakıp ürününüzü size en yakın kargo şubesine getirecektir. Müşteri iletişime geçip isterse ürününü tekrar dağıtıma çıkartabilir, istersede kargo firmasına kendisi T.C kimlik karıt ile giderek ürününü teslim alabilir. Ürün hangi şahıs adına gönderildiyse, kargoyu sadece o şahıs teslim alabilir. Ürünü başka bir isim teslim alınması isteniyorsa siparişi veren müşterinin kargo veya müşteri temsilcisine ulaşıp isim değişikliği yapması gerekmektedir.

SİPARİŞİMİ TESLİM ALMAK İSTEMİYORUM, NASIL İPTAL EDEBİLİRİM ?

 Müşteri ürünü sosyal media sayfalarımızdan sipariş verdiyse, sosyal media sayfalarımızda belirli günler aralığında iptal maddelerini paylaşmaktadır. Ürünü internet sitelerimizden sipariş veren müşteriler ise bilgiyi aşağıdaki maddelerden temin edebilir.

Ürün iptali sipariş verildikten en geç 6 saat içersinde iptali gerçekleştirilir. 6 saat süreden sonra iptal işlemleri gerçekleştirilemez. Sipariş veren müşterilerimizin siparişlerini teslim alması zorunludur.

Teslim alınmayıp iade edilen paketler, firma tarafından kargo maliyeti eklenerek müşteriye terar gönderilerek bekletilir. Aynı şekilde ürün teslim alınmazsa satış sözleşmesi, onay alınması için telefon görüşmesi kayıtları, ve alıcının beyan ettiği adresi, sipariş esnasında kullanılan bilgisayar yer adresi (IP/MAC ADRESİ) delil olarakkullanılarak; Kapıda ödeme imkanını kötüye kullanma, tedarikçi,kargo ve paketleme görevlisini gereksiz kullanma, iş gücünü yavaşlatma sebebleriyle; Kargo masrafları, işletme masraflarının tamamının yasal yollarla tazmini için hukiki işlem başlatışır. Alıcı kapıda ödemeli olarak satın aldığı ve teslim almayarak şirketi zarara uğrattığı her malın ve kargo dahil fatura tutarının en az kırk (40) en fazla (90) katı kadar tazminat bedelini site sahiplerine peşinen ödemeyi beyan eder.

Önce gerekli departmanlar tarafından aranır, daha sonra uyarı mesajı atılır. Dikkate alınmadığı halde tutanak tutulur, firma avukatlarına dosya ve kayıtlar sevk edilir.

NOT: Yalinayaklar.com veya sosyal media'dan sipariş veren müşterilerimiz iade ve değişim kargolarını firmaya gönderirken sadece PTT kargo kullanmalıdır. APS VİP veya HIZLI KARGO gibi seçenekler red edilir. PTT harici gönderilen gönderilerin ücreti müşteriye aittir. Firma iade kargolarını sadece PTT ile kabul eder.